Home Redditt/r/BJJ Would you buy a used washer/dryer? I’d go to class a lot...

Would you buy a used washer/dryer? I’d go to class a lot more if I could wash/dry at home!


I go to the gym on average 3 days per week but really want to go more. Washing costs $2.00 and drying (if I’m in a rush) costs like $1.00. Then I have to sit and wait at the laundry mat for everything to get done….

I was on OfferUp looking for a used set..found them in the $200-400 range without all the bells and whistles.

Do any of you all have this issue? I would have posted in some electrical Reddit post but I’ll be getting them solely for BJJ and so I can train a lot more.



Source link